Вітаємо здобувачів з успішним захистом кваліфікаційних робіт бакалавра

Б24_1.jpg Б24_2.jpg Б24_3.jpg Б24_4.jpgБ24_5.jpg  Б24_6.jpg 

Б24_7.jpg Б24_8.jpg Б24_9.jpg Б24_10.jpg Б24_11.jpg   Б24_12.jpg

Захисти кваліфікаційних робіт бакалаврів спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія» відбулися на кафедрі матеріалознавства та інженерії композитних конструкцій з 20 по 26 червня 2024 року у дистанційному форматі.

Під керівництвом провідних викладачів кафедри підготовлено та захищено 19 кваліфікаційних робіт за освітньою програмою «Будівництво та цивільна інженерія» та 8 кваліфікаційних робіт за освітньою програмою «Промислове та цивільне будівництво». Дипломні роботи виконані на актуальні теми, пов’язані з відбудовою України. Багато робіт були присвячені технологіям виготовлення будівельних матеріалів та конструкцій. Здобувачі досліджували існуючі технологічні процеси на вітчизняних підприємствах та пропонували рекомендації щодо їх удосконалення для підвищення якості продукції.Серед представлених проєктів відзначимо комплексну роботу групи з чотирьох студентів, які розробляли проєкти у рамках програми Rebuild Ukraine Hackathon. Виконання робіт проходило при консультуванні спеціалістами архітектурного бюро WZMH Architects, що активно долучаються до розробки концепції відбудови зруйнованих панельних будинків у. Харків. 

Один комплексний проєкт розроблявся студентами Вербицьким Сергієм і  Колукановим Мийхало за тематикою «Developing the architectural concept of a two-story private house that was impacted by the war». В роботі проведено детальний аналіз руйнувань приватних житлових будівель, які в значній кількості зазнали пошкоджень через військові дії. Розроблені здобувачами проєктні рішення показали, що будівлі, які мають навіть значні пошкодження, можуть відновлюватися і мати сучасний вигляд, енергоефективність та енергонезалежність. Значну увагу було приділено переплануванню будівель і повторному використанню будівельних матеріалів. Запропонований здобувачами підхід майже нульових будівельних відходів дуже важливий з екологічної та економічної точки зору, і може в подальшому розвиватися і впроваджуватися територіальними громадами при відновленні невеликих сел та селищ міського типу. Інший проєкт за напрямом «Developing the architectural concept for a renovated educational institution that was impacted by the war» розроблявся Паращук Сузаною і Рябоволом Владиславом і стосувався розробки проєктних рішень з відновлення корпусу Навчально-наукового інституту будівництва та цивільної інженерії ХНУМГ ім. О.М. Бекетова, який зазнав значних руйнувань у результаті прямого влучання ракети у березні 2022 р.

Здобувачами проаналізовано стан споруди та характер руйнувань основних конструкцій. Прийняті рішення по демонтажу, сортуванню, переробці та повторному використанню будівельних відходів. Значний акцент був зроблений на переплануванні простору для створення сучасних освітніх зон, лабораторій, а також на відновленні несучого каркасу та фасадів. Особливої уваги заслуговує пропозиція зведення на кожному поверсі захисних залізобетонних конструкцій (мамаків), що широко використовуються в Ізраїлі. Представлена архітектурна концепція значно змінює зовнішній вигляд будівлі, відповідаючи сучасним вимогам до освітніх закладів.

Кафедра матеріалознавства та інженерії композитних конструкцій вітає усіх студентів з успішним захистом випускних робіт! Бажаємо успіху та подальших професійних досягнень!

 

 
 

FaLang Language Switcher